
Gamla Stan: Door deze oude wijk in Stockholm wil je zeker een wandeling maken
Stockholm is gebouwd op veertien eilanden. Gamla Stan is het oudste deel van de stad Stockholm en de naam betekent letterlijk “oude stad”. De bouw ervan begon al in de dertiende eeuw maar de meeste panden dateren uit de 18e eeuw.
De wijk bestaat uit oude kleurrijke huizen, straten met kinderkopjes, karaktervolle monumenten en sfeervol verlichte steegjes. Ook het koninklijke paleis Kungliga Slottet ligt in dit deel van de stad. Het is het grootste nog in gebruik zijnde paleis ter wereld. Hoogste tijd dus om eens een kijkje te nemen in Gamla Stan.
Een nachtelijke wandeling door Gamla Stan
Mede door de middeleeuwse uitstraling, siert Gamla Stan op de covers van menig reisbrochure. Het is een van de best bewaarde oude centrums van Europa. Wie Stockholm bezoekt zal dus ook zeker in Gamla Stan terecht komen. Je ontkomt er bijna niet aan en zeker in de avond is het een magische plek.
In Gamla Stan vind je veel winkels, barretjes en restaurants. ‘S avonds zijn de straten sfeervol verlicht en zelfs in de ijskoude winter straalt deze buurt iets warms uit. De Zweden duiken dan massaal de restaurants in om op te warmen en te genieten van Zweedse hapjes en drankjes.
Bezienswaardigheden in Gamla Stan
Cultureel gezien is er een hoop te doen in Gamla Stan. Bezoek bijvoorbeeld de Riddarholmskyrkan kerk. Deze kerk dateert uit de 13e eeuw en het is de enige kloosterkerk die Zweden nog rijk is. Ook de Storkyrkan kathedraal, het bekende stadhuis en het koninklijk paleis zijn de moeite waard om te bezoeken. Stuk voor stuk architectonische hoogstandjes.
Naast prachtige oude gebouwen in Gamla Stan, vind je in de buurt ook een aantal interessante musea. In het Historiska Museet leer je alles over de rijke geschiedenis van Zweden en wordt je meegezogen in de tijd van de Vikingen. In het Nationaal Museum vind je vooral veel Zweedse en Europese kunst vanaf de 16de eeuw tot nu. Er hangt ook werk van Rembrandt, Rubens en Gauguin.
Stockholm is redelijk compact en vanuit Gamla Stan reis je met de metro gemakkelijk naar verschillende delen van de stad. Zoek je nog een betaalbaar hotelletje in deze prijzige stad? Het sfeervolle REX hotel is gemakkelijk bereikbaar met het openbaar vervoer. De metro stopt namelijk om de hoek en in de omgeving vind je veel winkels, supermarkten (ook een 7-eleven) en verschillende eetgelegenheden.