
Prachtig Portugal! Dit zijn de mooiste bezienswaardigheden in Centro de Portugal
Vorige week was ik voor een persreis in Portugal. Om precies te zijn in Centro de Portugal. Iedereen kent Lissabon en Porto, maar daar tussenin vind je een (nog relatief onbekende) regio vol met historische steden en dorpjes. Het was een indrukwekkende reis die mij langs verschillende UNESCO highlights bracht. Ik wilde eigenlijk een kort fotoverslag maken van de hele reis maar dat bleek echt onmogelijk. Ik wil jullie niet overspoelen met foto’s en heb daarom besloten het verslag op te delen in twee posts. Vandaag dus deel 1. Natuurlijk zal ik daarnaast ook nog uitgebreid ingaan op alles wat ik per regio gezien en ontdekt heb.
Van Porto naar Furadouro Beach
In alle vroegte vloog ik vorige week samen met een aantal andere bloggers en journalisten vanuit Schiphol naar Lissabon. Na een korte overstap arriveerde we een uur later in Porto. We zijn direct doorgereden naar Furadouro Beach. Hoewel het er behoorlijk bewolkt was en de zee veel te ruig was om in te zwemmen, genoot ik toch met de wind in me haren van het wijdse uitzicht. Met zulke hoge golven is Furadouro Beach een perfecte hotspot voor surfers. Direct aan het strand hebben we ’s middags heerlijk geluncht bij het Furadouro boutique hotel.
Terug naar de prehistorie in Côa Valley
Na de lunch rijden we door naar Côa Valley. Met meer dan 5000 prehistorische rotstekeningen is dit archeologische park een waar openluchtmuseum. In 1998 werden deze kunstwerken op de UNESCO-werelderfgoed gezet. We starten ons bezoekje in Museu do Côa waar we meer informatie krijgen over de geschiedenis en oorsprong van deze tekeningen. Het gebouw is echt een architectonisch hoogstandje want dankzij de gebruikte materialen en vorm past het helemaal bij de omgeving. Vanaf het restaurant kijk je uit over de groene valleien, die dankzij het wisselvallige weer telkens van kleur lijken te veranderen.
Na ons bezoekje hebben we heerlijk gedineerd in ons hotel en pas laat in de avond zijn we met de auto teruggereden naar dit gebied. Het is een bijzonder ritje door de bergen, want de tour gaat over hobbelige wegen en straatverlichting is er natuurlijk niet. Onderweg passeren we een kudde schapen en die nacht is het volle maan. Met een zaklamp op zak struinen we door het donkere gebied heen om met eigen ogen de prehistorische rotstekeningen van dichtbij te aanschouwen. Een heel bijzonder nachtelijk avontuur!
Overnachten in een historisch dorpje
Die nacht slapen we in Casa da Cisterna in het plaatsje Castelo Rodrigo. Dit historische dorpje telt slechts 469 inwoners. De accommodatie bestaat uit 3 verschillende guesthouses, allen met een eigen gemeenschappelijke woonkamer. De huisjes zijn prachtig en de kamers zijn sfeervol ingericht. Iedere kamer heeft een uniek design en vanaf het terras kijk je uit over de bijzondere omgeving. Wanneer de zon zakt zie ik hoe het hele dorpje langzaamaan verlicht wordt. De oranje dakpannen vormen een mooi contrast met de groene velden op de achtergrond. In alle vroegte struin ik door de smalle steegjes en geniet ik intens van de serene rust die hier hangt.
De eeuwenoude universiteitsstad Coimbra
Na het ontbijt is het alweer de hoogste tijd om door te rijden naar onze volgende bestemming. Een bezoekje aan de eeuwenoude stad Coimbra staat namelijk ook op het programma. Deze universiteitsstad staat vol met oude bezienswaardigheden. We krijgen een rondleiding door een van de oudste universiteiten van Europa, die overigens nog steeds in gebruik is. We bezoeken ook de prachtige historische bibliotheek en lopen door de gangen vol met opgezette dieren en oude lesmaterialen. Ik neem plaats in een van de collegezalen en zie hoe de studenten in traditionele kleding de verschillende faculteiten induiken.
De pittoreske straatjes van Coimbra
Coimbra heeft mij in ieder opzicht verrast. Ik had eerlijk gezegd nog nooit van deze stad gehoord maar een bezoekje aan deze bestemming kan ik iedereen van harte aanraden. Dankzij de grote hoeveelheid internationale studenten die hier wonen, hangt er in de stad een hele bruisende sfeer. Je vind er veel leuke barretjes, kleine concept stores, afgewisseld met moderne winkels. Dit alles in een stad vol met gekleurde gebouwen en piepkleine historische straatjes. Het mooiste van alles is dat de grote massa deze sfeervolle stad nog niet heeft ontdekt.
Slapen in een middeleeuws paleis
Ik ben gezegend met het feit dat ik dankzij de mooie persreizen die ik maak, vaak in prachtige hotels mag overnachten. Ook in Portugal verbleef ik weer in bijzonder accomodaties. De meest luxe was denk ik wel Hotel Quinta das Lágrimas in Coimbra. Dit 4-sterrenhotel is gevestigd in een historisch, middeleeuws paleis. Als een prinsesje sliep ik in een van de tuinkamers met uitzicht op de botanische tuinen.
Als hotelgast kun je de verschillende vertrekken van het hotel bezoeken. Zo vind je er een oude bibliotheek, een hypermoderne spa met zwembad, twee restaurants, een gezellige bar en een golfbaan. Dankzij het landgoed wat eromheen ligt is het ook de perfecte locatie voor bruiloften, openluchtconcerten en andere events. In de tuin staat een 400 jaar oude boom en ik kon het natuurlijk weer niet laten om hier even bij te gaan poseren. Ik ga dit hotel sowieso nog uitgebreider reviewen. Binnenkort dus mijn persoonlijke verslag van deze bijzondere overnachting.
Tot zover deel 1 van mijn reis door Centro de Portugal. Na ons bezoekje aan Coimbra zijn we verder doorgereden naar het zuiden en hebben we nog veel meer dorpjes en UNESCO highlights bezocht. Wil je graag nu al meer weten over deze regio? Op de website van Centro de Portugal vind je heel veel praktische tips en informatie.
Deze reis is middels een (gesponsorde) samenwerking tot stand gekomen.
Echter deel ik in alle artikelen enkel mijn eerlijke mening en persoonlijke reiservaringen.